Rano poszliśmy na dworzec Shin- Yokohama i stamtąd kolejką do Ofuna Kamakura. Wsiedliśmy do innego pociągu i musieliśmy wysiąść na najbliższej stacji, żeby czekać na następny pociąg. Droga zajęla nam ok.30 minut. Na dworcu znowu wyszliśmy złym wyjściem i ciągneliśmy waliski wokół budynku, żeby dojść do hotelu. Zostawiliśmy bagaże w recepcji i pojechaliśmy na stację Kamakura, gdzie zjedliśmy pyszne bułki w tamtejszym sklepie-kawiarni.
Szukaliśmy autubusu do świątyni Kotokuin, co nie było łatwe, bo było tam dużo stanowisk. Napotkana dziewczyna poradziła nam, że łatwiej i szybciej jest pojechać tam kolejką i nawet zaprowadziła nas na stasję.
Kamakura leży po zachodniej stronie półwyspu Miura, ok. 50 km od Tokio. Jest otoczona górami oraz wodami zatoki Sagami. Miasto założył w 1180 roku Yoshitomo Minamoto założyciel klanu Minamoto. Kamakura była faktyczną stolicą Japonii od 1192 do 1333, kiedy była siedzibą siogunatu Kamakura. W XIII wieku mieszkało tu około 200 tysięcy ludzi co czyniło w tym czasie Kamakurę czwartym miastem pod względem liczby mieszkańców na świecie.
Najsłynniejszym zabytkiem Kamakury jest posąg Wielkiego Buddy, wykonany z brązu prawdopodobnie w 1252 roku, wysoki na 13,35 m i ważący ok. 93 ton. Posąg znajduje się na terenie świątyni buddyjskiej Kōtoku-in. Odlew jest pusty w środku i można wchodzić do wnętrza. Do XIX wieku posąg stał wewnątrz świątyni, ale została ona zniszczona przez tsunami. Posąg ocalał i stoi obecnie na otwartym powietrzu.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz